Dejnámbůra FC vs. RFC

29.01.2006 23:34

Výsledek: 0:3

A je to tu zase. Po zimě se opět začíná bojovat na hanspaulských hřištích o drahocenné body. Los k nám příliš milostný nebyl. 3 týmy ze 7 ligy plus další, co hráli na špici 8 ligy. V naší sestavě chyběl Dejf, který se doma léčil ze zákeřné chřipky. Přibyla však nová posila. Náš útok posílil David, kterého zlanařil Otta týden před začátkem na tréninkovém zápase s Ústavanem. Takže vítej Davide! Před utkáním jsme si přáli, aby soupeř dodržel svůj název. Když jsme přišli do Karlína, čekalo nás hřiště plné kaluží a bláta. Zejména před oběma brankami to čvachtalo. Zápas začal mírným oťukáváním. Ani jednomu týmu se nedařila kombinace, a když už, tak byly proti louže, kde se balón bravurně zastavoval a znemožňoval další akci. Soupeře jsme zatlačili hlavně při našich rohových kopech. Bohužel ani jeden se nám nepodařilo proměnit. A proto přišli šance i na druhé straně, kde Jirku vyzkoušel slušně mířenou střelou útočník domácích. Za zmínku stojí ještě akce, při níž se na Jirku řítil osamocený hráč, udělal kličku a z úhlu střílel do odkryté brány. Naštěstí pro naše barvy přiběhl na brankovou čáru Méďa a míč odpálil na roh. Naši útočníci také hrozili. Kvarteto David, Zdeněk, Michal a Bóža, které ještě doplňoval Vláda, se pokoušelo připravit si slibné střelecké příležitosti, ale proti byla vždy buď louže, a nebo některý z obránců. Poločas tedy skončil 0:0.
Do druhého poločasu jsme vstoupili velmi dobře. Kolem 5.minuty útočné trio vykouzlilo šanci na jejímž konci se Bóža trefil poprvé v sezóně a poprvé dnes – 0:1. Ale i Dejnámbůra hrozil. 2 tečované střely na bránu musel Jirka likvidovat bravurními zákroky. Staré známé klišé tvrdí: „Nedáš, dostaneš!“ A ono to vyšlo. David si za chtěného přispění kaluže obehrál posledního beka a tváří v tvář brankáři chladnokrevně zavěsil – 0:2. Za tohoto stavu jsme začali hrát na jistotu, čehož je důkazem asi tříminutová pasáž rohů a autů u naší branky. Vše jsme přečkali bez úhony. Zdeněk s Michalem se statečně bili se soupeřovou obranou a tím ukrádali vteřinky zápasu. Když se už zdálo, že skóre zůstane nezměněno, běželi Bóža s Michalem sami na brankáře. Bóža mu udělal kličku a do prázdné brány vstřelil poslední gól tohoto zápasu. 0:3.