Dogs vs. RFC

28.05.2005 23:42

Výsledek: 0:8

Po vítězném pátečním zápase nás ještě v neděli čekalo předehrávané utkání 10.kola. Volnou sobotu jsme tedy mohli plně věnovat odpočinku a regeneraci. Část týmu se šla inspirovat na utkání Sparty s Baníkem a pak se zúčastnila taktické přípravy u naší zdravotnice. Před zápasem se však tento fakt neprojevil. Spíše naopak. Někteří hráči vypadali opravdu velmi unaveně. Ale i přesto přišli a hráli. Obzvlášť musíme ocenit Dejfa, který se táhl na zápas skoro přes celou republiku. Soupeř se oproti nám dostavil připraven, což nám dokazoval v prvních minutách utkání. Brzdila ho jen ta skutečnost, že celý zápas odehrál ve čtyřech v poli. Zápas se z naší strany vyvíjel pomalu. Soupeř v prvních minutách hýřil větší aktivitou. A my se stále nemohli dostat do tempa. Míč nám odskakoval od kopaček. Naše hra působila zbrkle a nepřesně. Ale postupem času se to začalo lepšit. Přišly první šance, které jsme stejně nedokázali využít. Hlavně nám chyběl klid v koncovce. Čas utíkal a stále se hrálo nerozhodně. Až to konečně přišlo a my mohli být o něco klidnější. Vláďa dostal přesnou přihrávku do volného prostoru. Nerozpakoval se a vypálil. Jeho střelu si soupeřův obránce nešťastně srazil do vlastní branky. Nervozita z nás rázem spadla a hra se nám začala dařit. Šance se množili a stále tomu chyběli vstřelené branky. Když se nedaří útoku, musí vypomoci obrana. Vašek vhodil vysoký aut, na něj si nejvýše vyskočil Méďa a jeho hlavička snášející se do branky snad 10 vteřin k udivení všech zapadla do sítě. Rázem vedeme o dvě branky. Hned je to o něco veselejší.

Do druhého poločasu jsme vlítli s chutí vstřelit ještě pár fíků a obohatit si trošku skóre. A že to půjde, dokázal náš útok v zápětí. Kombinace na jeden dotek byla prostě fantastická. Dejf na Vláďu, Vláďa na Bóžu a Bóža do sítě. Vedeme 3:0. Dále se naši útočníci dostávali po krásných přihrávkách před soupeřovu branku, ale koncovka mnohé z nich velmi potrápila. Jak být úspěšný a trefit se přímo do černého musel opět svým kolegům ukázat Méďa. Po krásném uvolnění od Dejfa se ocitl na levém křídle a šajtlí prostřelil brankáře přímo mezi nohy. Jeho příkladu se chytil Bóža, který se také přesně strefil do gólmanovi mezírky a uštědřil mu tak již druhé jesle v zápase. Že to nebude mít lehké musel pochopit soupeřův brankář záhy. Vláďa zatočil svůj rohový kop tak dokonale, že si jej opět srazil soupeř do vlastní branky. Brankáři zbyly jen oči pro pláč. Vedeme již 6:0. Soupeř jakoby rezignoval a pouštěl nás více před svou branku. Co všechno se dá zahodit, tak o tom by vám mohl nejlépe vyprávět Dejf. Sám před bránou, střílel úplně vedle. Že naši útočníci jsou velcí hračičkové se prokázalo při další naší velké šanci. Vláďa si krásně narazil a už byl sám před gólmanem, stačilo jen vystřelit! Přesto ještě nahrál Dejfovi a ten mohl už konečně pálit! Ale přichází ještě jedna přihrávka, zpátky na Vláďu, který nakonec uklízí míč za brankovou čáru. I soupeř se dokázal dostat do nebezpečné situace a ohrozil naše čisté konto. Jirka mu v tom skvěle zabránil, i když při svém bravurním zákroku sundal k zemi Vaška. V závěrečných minutách se ještě stačil prosadit Otta a krásnou střelou pod břevno upravil skóre na závěrečných 8:0. Dokázali jsme si úspěšně poradit s nabitým víkendem. Dvě výhry a dvě čistá konta, skóre 10:0 snad mluví za vše. Díky všem!!!