Les Buzerans vs. RFC

28.01.2004 23:11

První zápasy v sezoně se nám většinou nedaří, proto jsme se pilně připravovali na trénincích. A na našem výkonu to bylo opravdu vidět. Zlepšila se hra dopředu, hlavně vytváření gólových příležitostí. Ale v jedné činnosti se nám opět nedařilo, což se podepsalo na výsledku utkání. Naše neschopnost střelit gól už hraničí s naprostou impotencí našich střelců (snad jen ve fotbale). Utkání začalo v klidném tempu. Naše obrana nepouštěla soupeře do šancí a útok začal prověřovat brankáře. Mírná převaha našeho týmu vyústila v solidní šanci Vládi. Avšak brankář ho vychytal. Další velkou šanci opět zahodil Vláďa a my jen mohli zpytovat svědomí. Neboť čas se nachýlil k polovině prvního poločasu a to vždy bývá pro náš tým klíčový moment. I dnes jsme nepřekročili stín nešťastné patnácté minuty. Soupeř se na chvíli usadil v našem obranném pásmu. Po pár nepodařených odkopech našich obránců se míč dostal k soupeřově útočníkovi. Ten prudce vystřelil, brankář míč bravurně vytěsnil na tyč. Jenže míč se odrazil od tyče přímo do hlavy našeho brankáře Jirky a od hlavy do prázdné branky. Prohráváme 1:0. Stačili jsme se vschopit a přicházeli další naše nevyužité šance. Naše hra vycházela ze zabezpečené obrany. Útočné výpady vedené po stranách často končily střelou, jenž likvidoval brankář. Často jsme zahrávali standartní situace. V této části většinou rohové kopy po vyražených střelách od brankáře. Bohužel, nedokázali jsme zabránit druhé brance soupeře, která přišla po rychle zahraném outovém vhazování. Útočník utekl po pravé straně, kopl do balónu a náš brankář už na něj nedosáhl. Prohráváme 2:0. Náš tým začal pořádně šlapat soupeři na paty a do poločasu si vytvořil pár slibných šancí.

Do druhého poločasu vlétl náš tým jako uragán, začal soupeře tlačit a vyvíjet na něj tlak. Do stoprocentních šancí se postupně dostali Vláďa s Bóžou. Brankář už byl překonán a Vláďa netrefil prázdnou bránu. Za chvíli na to se po krásné nahrávce dostal Bóža sám před brankáře. Měl dost času na zakončení, avšak míč jen napálil do brankáře. Soupeř si za celý druhý poločas nevztvořil jedinou vážnou šanci a náš brankář neměl v podstatě žádnou práci. Náš tlak vrcholil. Soupeř přitvrdil a my tak mohli zahrávat více standartních situací. Po jednom přímém kopu zahodil další šanci Bóža. Na soupeřova brankáře se hrnul jeden útok za druhým a často před ním nastal neuvěřitelný rozruch, ale míč zřejmě do branky nechtěl. Poslední velká branková příležitost nastala pro náš tým v posledních vteřinách utkání. Rozhodčí odpískal faul a my zahrávali standartní situaci. Všichni hráči včetně brankáře se nahrnuli před branku. Přímý kop zahrával Vašek, načechral krásný balon ke dvoum našim volným hráčům.Míč směřoval přímo na brankáře Jirku, který mohl lechce skórovat. Jenže do vzduchu se vyšrouboval Bóža a hlavičkou zamířil nad branku. Rozhodčí potom odpískal konec.

Hodnocení: Ach ta koncovka, přesto všichni hráči podali dobrý výkon.