Modrý svině vs. RFC

28.03.2005 23:39

Výsledek: 1:2

Poprvé v sezóně jsme se sešli v plném stavu, nikdo nám nechyběl. A tak jsme mohli plnohodnotně přistoupit k zápasu, na kterém nám velmi záleželo. Neboť jsme chtěli soupeři dokázat, že naše výkony jsou lepší než oni předpokládají (10.místo). Což jsme se dověděli z jejich stránek. Mimochodem velice zajímavě udělaných. Naše ambice v tomto zápase byly jasné: Musíme vyhrát! První poločas se hrál v klidném tempu. Naše obrana držela soupeřovi útočníky daleko od branky. Soupeř se dostával do šancí zporadicky. Zahrozil většinou jen po chybách obránců, kterých nebylo mnoho. Náš útok se zpočátku jen osměloval, aby v druhém poločase ukázal svoji opravdovou sílu. I přesto se objevily nebezpečné brankové příležitosti na obouch stranách. Nejdříve zahrozil soupeř, ikdyž díky minelám v našich řadách. Po autovém vhazování si nešťastně vyběhl Jirka z branky do chumlu hráčů a míč jej přeskočil. Již padal do branky, když tu v poslední chvíli jej vykopl Otta z brankové čáry. Naše velká šance přišla ke konci poločasu. Po nádhené kombinační narážečce se ocitl Michal sám před soupeřovým brankářem. Ten však skvěle vyrazil míč k Vaškovi, ale tomu se nepodařilo nasměrovat míč do branky.

Do druhého poločasu jsme vlítli jako uragán a dostali jsme se hned do několika gólových situací. Michal se opět mohl prosadit, ale jeho pokus mířil nad branku. Do velké šance se dostal i Vláďa, když se řítil sám na brankáře. Bohužel jeho střela se mu moc nepovedla. A přicházeli další pěkné okamžiky. Do dvou velkých příležitostí se dostal i Bóža. Nezakončoval to vůbec špatně, ale soupeřův brankář byl vždy na tom správném místě a perfektně zneškodnil střely, jenž mířili za jeho záda. Šancí bylko požehnaně a jestli jsme na někoho zapomněli, tak se omlouváme. Jak už to tak ale ve fotbale bývá. Nedáš, dostaneš! Stará fotbalová pravda. Soupeř v celém druhém poločase vystřelil snad jen jednou a hned z toho byl gól. Vašek nepřistoupil včas ke svému hráči a ten napálil míč přímo pod břevno. Prohráváme 0:1. Tento fakt nás všechny rozběsnil a my to tak samozřejmě nechtěli nechat. Náš tlak sílil. Až nakonec po pár neproměněných šancí to přišlo. Božkova přihrávka našla volného Vláďu, který se rozpomněl na svá střelecká léta a se štěstím vyrovnal. Vyrovnání přišlo právě včas, neboť již zbývalo pár posledních minutek zápasu. My se však nechtěli smířit s tím, že bysme potřetí v řadě remizovali 1:1. Začli jsme ještě více bojovat. A na našem výkonu to bylo znát. V posledních okamžicích zápasu to přišlo. Výborně hrající Dejf, který v těchto posledních minutách táhl celé mužstvo, rozehrál překrásnou kombinační akci. Nejdříve Dejf přešel jednoho hráče a pak uvolnil Vláďu. Vláďa si narazil s Bóžou a poté skóroval do prázdné branky. A my se tak mohli radovat z prvního vítězství v sezóně. Byl to úžasný výkon všech našich hráčů. Bylo v tom vidět Srdíčko. Všem děkuji za krásný zápas! Jen tak dál.