RFC vs. Gumídci

28.07.2004 23:17

Počasí nám přálo, sešlo se nás akorát - místo Emila Vašek přivedl dvě nové posily ze zahraničí - nic nám tedy nebránilo nastoupit bez bázně a hany do zápasu. Čekal nás soupeř ze středu tabulky, průměrný ve výsledcích, ale za to nevětší sběratel karet. Sotva došlo k zahajujícímu hvizdu, zvedl se nad Pražačkou zlověstný prach. Snažili jsme se hrát fotbal, ale soupeř neměl pochopení a hrál s námi spíš volejbal a ragby. Naše mnohdy rozložená obrana nepřevyšovala zoufale neplodný útok a tak jsme inkasovali jako první. Naštěstí se náš bělovlasý obránce, chybující při prním gólu, razantně opřel do míče a jeho přízemní skákavá střela skončila v soupeřově síti. Poločas tedy skončil 1:1.

Do druhé půle jsme sice nastoupili, ale kopačky jsme nechali na střídačce, protože jsme je nepotřebovali. Chybující obrana nedokázala odolat kličkám a kombinacím soupeře a inkasovala góly, útok si již klasicky nedokázal poradit s gólovými šancemi - dva na jednoho, dobré střelecké pozice... Chaotické a neuvážené střídání, rozhozená obrana, zbrklí útočníci - tedy nic za co by jsme se měli stydět. Než dosedlo poslední zrnko zvířeného prachu, bylo rozhodnuto. Jedno jestli jsme prohráli 3,4 nebo 5:1, nic víc jsme čekat nemohli. Jediný kdo by zasloužil pochválit jsou snaživí obránci Tomáš a Ota a brankář Jirka, který vyjímečně neudělal větší chybu.